تزریق هورمون اسب برای افزایش قد

در این روش هورمون رشد بر گرفته شده از حیوانات مثل اسب طی 12 نوبت به بدن شخص تزریق می شود این هورمون در اصل برای بیماریهایی مثل کم کاری غده تیروئید و اثر آن بر غدد درون ریز ساخته شده ولی بعضی ازافراد و ورزشکاران بدنساز به غلط از آن استفاده می کنند که عوارض فراوانی دارد ممکن است باعث بزرگ شدن غیر عادی بخشی از اعضا بدن انسان شود مثل چانه یا سینه یا صورت و یا دست ها نوعی بیماری بنام آکرومگالی


علائم و نشانه های آکرومگالی
برخی از نشانه های اولیه احساس خستگی و خواب آلودگی است. افزایش سطح هورمون رشد سبب بزرگی دستها و پاها می شود. علاوه بر آن این بیماری بر وضعیت چهره نیز تأثیر می گذارد و گاه باعث برجستگی غیرمعمول چانه و فک می شود، تعریق زیاد بخصوص در خانمها و یا پوست چرب از جمله مشکلات این افراد است. همچنین این بیماران از احساس فشار و درد در دستهایشان رنج می برند و در حدود 3/1 آنها مبتلا به دیابت هستند.

بزرگ شدن غده هیپوفیز ممکن است باعث سردرد شود. تحت فشار قرار گرفتن اعصابی که از بالای غده هیپوفیز عبور می کنند سبب ایجاد مشکلاتی در میدان بینایی می گردد.

وجود این تومور سبب کم کاری هیپوفیز می شود و از آنجائیکه این غده اعمال تخمدانها، بیضه، تیروئید و غده آدرنال را در کنترل دارد، کم کاری آن علائمی چون ناتوانی جنسی، ناباروری و دوره های قاعدگی نامنظم را ایجاد می کند. البته غده تیروئید و آدرنال کمتر تحت تأثیر کم کاری غده هیپوفیز قرار می گیرند.

تزریق هورمون رشد برای افزایش قد نباید خودسرانه صورت بگیرد و همیشه تحت نظر پزشک انجام می گیرد اگر تزریق هورمون رشد در زمان و مقدار مناسب استفاده شود می تواند در شد قد تاثیر گذار باشد

پذیرش بورس و تحصیل در خارج

/ 0 نظر / 2700 بازدید